Czy mamy dobrze dobrane okulary?

www.gimsat.com.pl

Jeżeli wiemy już, że mamy wadę wzroku, to powinniśmy podjąć wszelkie możliwe kroki, aby mieć pewność, że zatrzymaliśmy jej pogłębianie się. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby zaopatrzyć się w odpowiednie okulary, czy soczewki kontaktowe, które pozwolą nam odciążyć oko. Jeżeli nie będziemy ich nosili, będziemy się mocniej wpatrywali w to czego nie widzimy, to osiągniemy tylko tyle, że ta wada jeszcze bardziej nam się pogłębi.

Wszystko musi być odpowiednio dopasowane

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że okulary, albo soczewki kontaktowe, muszą być odpowiednio dobrane do naszej wady.

Nic nie da, jeśli będziemy nosić okulary z mniejszą mocą, albo z większa, bo tylko dodatkowo będziemy wpływali jeszcze negatywnie na swój wzrok, chociaż niekoniecznie musimy sobie z tego zdawać sprawę. Co więcej, trzeba wiedzieć, że takie okulary muszą być także odpowiednio dopasowane do naszej twarzy, tak abyśmy dobrze w nich wyglądali i żebyśmy dobrze się w nich czuli, ale także muszą być odpowiednio dopasowane do głowy, tak abyśmy mieli pewność, że nie zsuną się one z naszej głowy, jeżeli tylko opuścimy ją do dołu. Dlatego tak ważne jest to, aby nie spieszyć się podczas wybierania okularów, bo do wyboru mamy ich wiele rodzajów, więc wszystko pod siebie dopasujemy, Co więcej, trzeba wiedzieć, że można mieć także specjalne soczewki, które pozwolą nam patrzeć na to co jest blisko i na to co jest daleko, bez konieczności zmiany okularów. Jeśli tego wymaga nasza wada, to warto o takie soczewki zapytać, bo wówczas zaoszczędzimy sobie wielu problemów.

Warto na spokojnie wysłuchać tego, co ma nam do zaproponowania optyk, bo może się okazać, że dobierze on nam takie okulary, z których będziemy naprawdę bardzo zadowoleni.