Czy warto kupować tanie OC

OC to ubezpieczenie podstawowe, który musi posiadać każdy właściciel pojazdu, który ma numer rejestracyjny. Towarzystw ubezpieczeniowych na rynku jest bardzo dużo, oferują różnego rodzaju ubezpieczenia dodatkowe. W chwili obecnej bardzo mało jest ofert samego ubezpieczenia OC bez dodatkowych „usług” zwykle są one w pakiecie z ubezpieczeniem assistance. Czym powinniśmy się kierować wybierając polisę? Czy warto kierować się tylko i wyłącznie niską ceną? Oczywiście niekoniecznie musi być tak, że oferent, który ma najkorzystniejszą cenę ma najgorszą ofertę, ale warto przemyśleć swoją decyzję i sprawdzić oferty u tych ubezpieczycieli, którzy są już jakiś czas na rynku i cieszą się dobrą lub nawet lepszą opinią od pozostałych.

Dlaczego jest to tak ważne? Może przytrafić się sytuacja, że podczas kolizji z innym kierowcą ten będzie miał ubezpieczenie w mało rzetelnej firmie, która za wszelką cenę będzie próbowała obniżyć wartość odszkodowania lub całkowicie odmówić jego wypłacenia. To wystarczający argument do tego by korzystać z usług tylko sprawdzonego ubezpieczyciela. Warto wcześniej zapoznać się, czy oferta dotyczy tylko polisy OC czy również ubezpieczeń dodatkowych, jeśli tak to, jakich i jaka jest odpowiedzialność ubezpieczyciela. W Internecie znajdziemy wiele kalkulatorów, w których możemy sprawdzić ceny oraz zakres usług.

Niezbędne są oczywiście takie dane jak ubezpieczany samochód, data, od kiedy kierowca posiada uprawnienia do prowadzenia samochodu, posiadane zniżki.