Dekoracje kwiatowe

Nic tak nie dodaje pomieszczeniom subtelnej elegancji jak kompozycje ze świeżych kwiatów. Nieważne czy mowa o salonie, kuchni, pokoju dziennym, czy łazience.

Natura w każdym z tych wnętrz okaże się znakomitym dekoratorem. Pierwszym pomieszczeniem, w którym żywe kwiaty będą prezentowały się szczególnie efektownie, jest oczywiście salon.

Świetnym motywem, dodającym wnętrzu naturalnej elegancji są kwiaty w kolorze białym oraz podobnych, jasnych odcieniach – kremowy, écru, czy beż. Wystarczy na salonowym stole / ławie, postawić prosty wazon z ułożoną w nim nieskomplikowaną kompozycją kwiatową.

Niech to będą na przykład róże, bądź tulipany. Warto dobierać różne kompozycje, bawić się rodzajami kwiatów, dostępnych w zależności od pory roku.

Kwiaty nie tylko dodają pomieszczeniu elegancji i subtelności, ale także niejednokrotnie roztaczają w nim przyjemną, kwiatową woń. Pamiętajmy o troskliwej pielęgnacji tych roślinek, regularnych podcinaniu i zmianie wody, tak by zachwycały i ozdabiały pokoje jak najdłużej.