Dlaczego powstaje coraz więcej lumpeksów?

Jeszcze kilka lat temu lumpeksy kojarzyły się raczej negatywnie dla większości osób – miejsce z odzieżą używaną, do którego nie warto chodzić, a jeśli już się pójdzie to najlepiej szybko o tym zapomnieć i nikomu nie przypominać.

Dziś jednak popularne ciucholandy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a do tego powstaje ich coraz więcej i już teraz jest ich na tyle dużo, że możemy je spotkać w zasadzie w każdym mieście.

Dlaczego tak się dzieje? Wszystko idzie do przodu i podobnie stało się z lumpeksami, które stały się bardziej butikami z dobrej jakości odzieżą.

Ludzie dostrzegli, że nie muszą ubierać się w sklepach sieciowych, by stylowo wyglądać, bo za znacznie mniejsze pieniądze mogą mieć markowe ubrania z drugiej ręki np. sukienki midi.

Taki trend sprawił, że lumpeksy nie mogą narzekać na brak klientów, którzy bardzo często ustawiają się w długie kolejki, by zdobyć ubrania z nowej dostawy – a to z kolei sprawia, że prowadzanie takiego biznesu stało się opłacalne, bo moda na lumpeksy zdaje się nie przemijać.