Efektowne poddasze, jak z katalogu

www.tajlandiaexpo.pl

W każdym domu potrzebne jest miejsce, gdzie można udać się po ciężkim dniu i odpocząć, poczytać książkę, czy spokojnie dokończyć pracę. Często takim azylem staje się właśnie poddasze, a urządzone z klasą może stać się integralną częścią każdego dobrze urządzonego mieszkania.

Na początku warto zwrócić uwagę na to, jak dużą przestrzeń ma się do dyspozycji. Wszystko zależy od dachu, inaczej urządzone zostanie poddasze z dachem dwuspadowym, inaczej z dachem czterospadowym.

Według ekspertów istotne jest, by wysokość na poddaszu wynosiła minimum 140 centymetrów – wtedy będzie można je swobodnie urządzać i aranżować przestrzeń. Na takim poddaszu często ustawia się skrzynie lub pudła służące do przechowywania nieużywanych sprzętów; zaprojektowane w stylowy sposób mogą ocieplić i urozmaicić wnętrze.

Często na poddaszu aranżuje się również sypialnię lub miejsce do pracy. Duże okna dachowe sprawią, że światło dzienne oświetli nasze biurko i zapewni, że wykonywanie codziennych obowiązków w tak dobrze urządzonym pomieszczeniu stanie się jeszcze bardziej efektywne.