Gustowny dziecięcy kącik

wykończenia pod klucz wrocław

Urządzanie pokoju starszego (od 6 lat wzwyż) dziecka to często nie lada wyzwanie. Niezależnie jednak od tego, czy aranżujemy kącik dla dziewczynki, czy może dla chłopca, starajmy się, aby był on możliwie bezpieczny i funkcjonalny, a także gustowny.

O tym, co znajdzie się w pokoju naszej pociechy, powinna decydować przede wszystkim ona sama. W końcu to nie my, lecz nasze dziecko będzie głównym bywalcem własnego pokoju.

Zatroszczmy się jednak, aby pomieszczenie nie zostało „przeładowane” różnymi bibelotami i niezbyt potrzebnymi rekwizytami, gdyż wtedy można zapomnieć o stworzeniu przestrzeni w dobrym guście, w której dziecko ma się uczyć oraz bawić. Dobrym pomysłem jest skupić się w pierwszej kolejności na zakupie dobrego jakościowo łóżka oraz porządnego biurka.

Koniecznie należy również zaopatrzyć pokój dziecka w nierzucające się zbytnio w oczy schowki i kuferki, którą będą pomocne w utrzymaniu porządku w pokoju. Starajmy się również, aby każda rzecz znajdująca się w pokoju nie okazała się być w innym kolorze.

Dzieci często lubią taki stan, ale na dłuższą metę to dosyć dekoncentrujące rozwiązanie. Ciekawą propozycją jest natomiast subtelna aranżacja jednej ze ścian pokoju, ulubionymi motywami bajkowymi, czy książkowymi dziecka.