Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania do sprzedaży?

Atrakcyjne zdjęcia mieszkania jest pierwszym źródłem, które powinno wzbudzić zainteresowanie wśród potencjalnych odbiorców. Niestety nawet w tak zaawansowanie technologicznie czasach, stale mamy do czynienia z przypadkami w których oferty nie zachwycają, a co więcej – odrzucają. Nieostre zdjęcia, dziwne kadry, nieatrakcyjne wnętrza: to główne przypadki złych praktyk, które stale popełnia bardzo dużo osób. Nie każdego jednak stać na wynajęcie profesjonalnego fotografa dla fotografia wnętrz poznań, który zadba o świetnie wyglądającą ofertę.

Jak się jednak okazuje, stosując się do kilku podstawowych porad, w bardzo prosty sposób można stworzyć zdjęcia, które wzbudzą zainteresowanie i wyróżnią się tym samym na tle innych ofert:

 • Sesje nieruchomości można śmiało przyrównać do sesji modelki. Wówczas, gdy ma ona zaprezentować najnowszą kolekcję, musi dobrze wyglądać. Identycznie jest w przypadku mieszkania. Należy je wcześniej przygotować po to, aby prezentowało się jak najkorzystniej.

  Jeżeli chodzi o poszczególne pomieszczenia, pierwszym krokiem będzie oczywiście ich dokładne posprzątanie. Należy pozbyć się zalegających ubrań, niepotrzebnych przedmiotów, a także odkurzyć podłogi i pozbyć się kurzu. Aby uatrakcyjnić dane wnętrze, można zadbać o modne dodatki w postaci świec, poduszek dekoracyjnych lub obrazów;

 • Aby cieszyć się dobrymi zdjęciami, należy zadbać o odpowiednią porę sesji. Zarówno późny wieczór, jak i ostre słońce nie jest korzystne do wykonania zdjęć wnętrz.

  Najlepiej sprawdza się jednak poranek i godziny popołudniowe, choć należy także mieć na uwadze porę roku. Pamiętajmy, że najlepsze zdjęcia wychodzą wówczas przy towarzystwie naturalnego światła. Im mniej sztucznych lamp, tym korzystniej. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na niekorzystne cienie;

 • Zdjęcia nieruchomości wykonuje się z naturalnej perspektywy obserwatora.

  Nie zaleca się stosowania perspektyw z góry i z dołu. Powoduje to, że pomieszczenie wydaje się nienaturalne i zniekształcone. Aparat na statywie umieszcza się mniej więcej na wysokości wzroku siedzącego na krześle obserwatora;

 • Jedną z najważniejszych kwestii w fotografii nieruchomości jest konieczność trzymania pionów i poziomów. Warto zwrócić na to uwagę już podczas realizowania fotografii, aby nie było konieczne ich poprawianie i dodatkowe tracenie czasu.

  Należy dodać, że fotografowanie nieruchomości to nic innego jak fotografia produktowa, dlatego powinna cechować się naturalnością.

.