Jaki ubezpieczyciel oferuje najwięcej zniżek?

Ubezpieczenia pojazdów dzielą się na te obowiązkowe oraz nieobowiązkowe. Do obowiązkowych należy OC natomiast tych nieobligatoryjnych AC i ubezpieczenia dodatkowe.

To właściciel samochodu zaraz po jego zakupie musi zadbać o to by samochód posiadał aktualne ubezpieczenie. Młodzi kierowcy z uwagi na brak doświadczenia oraz zniżek mają w każdym towarzystwie najmniej korzystne warunki, na co oczywiście na przestrzeni lat mają wpływ.

Ci z doświadczeniem muszą starać się o to by ich jazda była bezszkodowa, bo w przeciwnym wypadku ich zniżki zostaną odebrane. Towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo dużo, tworzą się nowe oferując szeroki zakres kompetencji dla swoich klientów.

W związku z wielką konkurencją oferty muszą być coraz lepsze nie tylko na zakres, ale również na cenę oferowanych usług. Tak właśnie jest w przypadku zniżek, które proponują ubezpieczyciele.

Według licznych statystyk oraz kalkulatorów najwięcej zniżek oferuje PZU, które w zasadzie dla każdego klienta przewiduje zniżkę i tak na przykład mamy do wyboru: zniżkę dla klientów posiadających już ubezpieczenie, zniżki za bezszkodową jazdę, zniżkę dla osób, które zakupiły pojazd z ubezpieczeniem PZU i chcą ją wypowiedzieć i jednocześnie skorzystać z oferty dla siebie. PZU od lat działa na rynku ubezpieczeniowym, posiada dobrą renomę i chociaż ceny ubezpieczeń często nie są najniższe gwarantem ma być doświadczenie, jakie mają oraz kompleksowa obsługa.

Cena często w takich przypadkach okazuje się być sprawą drugorzędną w obliczu formalności czy nierzetelności w przypadku konieczności skorzystania z polisy/odszkodowania.