Korkowa podłoga – elegancja i funkcjonalność w jednym

http://www.blitz-cleaning.com/czyszczenie-i-pranie-dywanow.html

Czy podłoga w naszym domu, aby mogła zyskać miano eleganckiej musi koniecznie być wykonana z marmuru, czy gresu? Otóż, nie! Jest inne rozwiązanie, równie efektowne jak pokrycie wyżej wymienionymi materiałami, z taką jednak różnicą, że tańsze i zdecydowanie bardziej praktyczne. Z pewnością każdy miał okazję słyszeć o pokryciu podłogowym, jakim jest korek.

Charakteryzuje się on bogactwem kolorów, mistrzowskim imitowaniem kamienia, drewna, czy ceramiki. Najlepiej dobierać korkowe pokrycia w łagodnych odcieniach, na przykład beżu – można wtedy otrzymać najlepszy efekt.

Co istotne, tego typu pokrycie podłogowe jest dużo bardziej miękkie i ciepłe, niż kamień, czy marmur. Pierwsza z tych cech korka, sprzyja kondycji kręgosłupa i stawów domowników, zaś druga sprawia, że zwyczajnie nie jesteśmy skazani na zmarznięte stopy oraz nieprzyjemne wrażenie chłodnej aury panującej w domu.

Można więc z powodzeniem stwierdzić, iż zastosowanie w domu/mieszkaniu korkowej podłogi pozwala na otrzymanie satysfakcjonującego połączenia elegancji oraz funkcjonalności w jednym materiale.