Lampy solarne – ekologiczne rozwiązanie

http://www.tanibankiet.pl/meble/stoly-sztaplowane

Oświetlenie to w dzisiejszych czasach niemalże konieczność. Z tego funkcjonalnego rozwiązania korzystają niemalże wszyscy – ludzie posiadający domy, właściciele centrów handlowych, wielkich budynków użytkowych, autostrady, mosty, wiadukty. Mowa o oświetleniu dość nietypowym, bo charakteryzującym się działaniu na dość dużych obszarach. Wiadomym jest fakt, że na dworze inaczej dokonuje się wyboru konkretnych lamp. Muszą one działać bez względu na panujące czynniki atmosferyczne (wiatr, deszcz, śnieg, nadmierne działanie słońca). Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór lamp ulicznych i tych działających na wielkich powierzchniach. Jedną z takich ofert są lampy solarne. Charakteryzują się one tym, że są rozwiązaniem ekologicznym, korzysta z nich coraz więcej osób, zwłaszcza rolników, którzy są zmuszeni lub wykazują chęć na oświetlenie ogromnych terenów rolniczych.

Wiadomym jest fakt, że doprowadzenie energii elektrycznej do takich obszarów, z reguły bardzo oddalonych wiązało by się z bardzo wysokimi kosztami. Odkryto więc, że idealnym rozwiązaniem tego typu problemu są lampy solarne. Działają one na czynniki energii słońca lub wiatru. Co ciekawe, są one zaopatrzone w lampy typu LED, a ich funkcjonalność zależy tylko i wyłącznie od pogody. Każda zainstalowana lampa jest sprawna od razu, nie wymaga specjalnych działań, ani wizyty przedstawicieli zakładu energetycznego. Sterowanie takimi lampami jest bardzo proste, choć mogłoby się wydawać, że to jest główną wadą. Nic bardziej mylnego – fakt, że takie lampy stoją daleko w polu nie oznacza, że trzeba tam jeździć dwa razy dziennie i je włączać czy wyłączać. Istnieją 3 sposoby rodzajów sterowania spośród których można wybierać:

  • Pierwszy z nich to sprytny program, który działa sam i nie wymaga pracy właściciela.

    Polega na włączaniu się światła o zmierzchu i wyłączaniu o świcie. Ciekawe jest to, że pomimo ekologicznego źródła światła – można oszczędzać. Bowiem naładowane urządzenia będą mogły sprawniej i dłużej działać w momencie, gdy wieczory będą np. dłuższe (jesień, zima);

  • Druga opcja to włączanie i wyłączanie lamp na podstawie wbudowanego zegara astronomicznego. Jego zadaniem jest dokładne i sprecyzowane wychwytywanie godzin świtu i zmierzchu. Pozwala on na osiągnięcie dużych oszczędności;
  • Trzecią alternatywą jest czujnik ruchu w lampach. To także bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy wymagają ich działania tylko wtedy, gdy są w ich pobliżu.

.