Nowe wykorzystanie starych pomieszczeń

Słysząc słowo „garaż” automatycznie w wyobraźni każdy widzi niewielkie pomieszczenie przy domu, w którym oprócz samochodu przechowujemy również najpotrzebniejsze sprzęty, rowery, czy akcesoria do pielęgnacji podwórka.

Jednak jeśli samochód tymczasowo przeparkowaliśmy na inne miejsce lub zdecydowaliśmy się na podróże publicznymi środkami transportu ciekawym pomysłem jest małe przearanżowanie garażu.

A może by tak zamienić go na pomieszczenie mieszkalne? Mieszkanie w garażu w domu rodziców to znany wątek komediowy z amerykańskich filmów, jednak okazuje się, że może on znaleźć zastosowanie w całkiem normalnych domach, gdy po prostu brakuje pomieszczeń do codziennego funkcjonowania.

Surowe ściany warto wtedy przyozdobić ciekawymi dekoracjami, nie tracąc jednak oryginalnego, pierwotnego wyglądu, a wnętrze ocieplić jedynie wybierając meble odpowiedniej barwy.

Ciekawym rozwiązanie jest wykorzystanie stałych elementów wyposażenia, na przykład drewnianych półek lub instalacji wystających ze ściany i zamiana ich na elementy dekoracyjne; w ten sposób możemy uzyskać na przykład pokój gościny, czy dodatkowy salon, a odwiedzający nas goście z pewnością docenią naszą oryginalność i pomysłowość.