Odpowiednia umywalka także może być wyzwaniem

www.stefanhula.com

Wydawałoby się, że podczas urządzania łazienki nie ma nic prostszego, niż wybranie odpowiedniej umywalki. Jednak okazuje się, że nawet tak pozornie błaha sprawa może stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli zamierzamy połączyć użyteczność z ładnym wyglądem i komponującą się w jedno całość.

Umywalka to, jakby nie patrzeć, jedno z najważniejszych miejsc w łazience. To przy niej panie robią makijaż, panowie golą się, nad nią myjemy zęby i czeszemy włosy.

Dlatego tak ważna jest przestrzeń, by swobodnie się koło niej poruszać, a według specjalistów optymalny dystans to ok. 65 centymetrów szerokości.

Ważne jest też, by zastanowić się, czy umywalka będzie złączona z szafką, czy wolnostojąca; jeśli zdecydujemy się na wariant z szafką bardzo ważne jest wcześniejsze wymierzenie całej powierzchni, a najlepiej zaopatrzyć się w kolekcję z jednego zestawu łazienkowego, pozwoli to uniknąć nieporozumień. Ważną kwestią jest też zawieszenie lustra, dolna krawędź powinna być oddalona od brzegu umywalki o co najmniej 15-20 centymetrów, dzięki temu znacznie łatwiej będzie uniknąć wszelkich zabrudzeń.