Polskie kolaboracje modowe

Moda na współpracę słynnych projektantów z wiodącymi markami dotarła również do Polski. Jedną z pierwszych tego typu kolaboracji na krajowym rynku było zaproszenie do współpracy duetu Paprocki&Brzozowski przez markę Reserved.

Linia stworzona przez projektantów trafiła do sklepów w marcu 2008 roku i cieszyła się na tyle dużą popularnością, że sieć postanowiła kontynuować współpracę z polskimi projektantami i jesienią tego samego roku na półkach sklepowych pojawiła się linia sygnowana: Gosia Baczyńska for Reserved. Do wybranych sklepów trafiło 40 modeli damskiej odzieży wieczorowej, wśród których znalazły się eleganckie kreacje karnawałowe.

Słynna projektantka weszła także we współpracę z siecią drogerii Rossmann, dla której zaprojektowała kolekcję G by Baczyńska składającą się z ubrań codziennych i wieczorowych, a także dodatków. Jednym z ostatnich trendów jest współpraca projektantów z dyskontami.

Kolekcja skórzanych torebek i portfeli marki Wittchen dla Lidla rozeszła się w rekordowym tempie. Natomiast linia Just For Fun to najświeższa kolaboracja obuwniczej marki Loft37 z Biedronką.