Stereotyp feministki. Jaka jest naprawdę?

Łatwo wydawać opinie o innych, jeśli nasza wiedza ogranicza się tylko do funkcjonujących w społeczeństwie stereotypów. Ofiarami pobieżnych osądów padają często feministki. Uproszczone obrazy feministek lansują media, a wraz z nimi społeczeństwo.

Wpływa to na negatywne podejście do takich kobiet, a nawet wyśmiewanie ich poglądów. Dla wielu ludzi feministka to kobieta która, nienawidzi mężczyzn. Oprócz swojego uprzedzenia do płci męskiej, ma być nieatrakcyjna, zaniedbana i otyła.

Jest niespełniona seksualnie, rodzinnie, a pewnie i zawodowo. Jest głośna, wciąż protestuje i biega bez koszulki na różnych demonstracjach. Nie jest w stanie nawiązać długotrwałego związku z mężczyzną.

I bliżej jej do płci męskiej niż żeńskiej. Taki obraz feministki przeciwstawiany jest kobiecie, która akceptuje swoją pozycję społeczną i spełnia się rodzinnie. W rzeczywistości, feminizm może przejawiać się różnie.

Feministka może być osobą, która chce by kobiety były zauważane i doceniane w społeczeństwie. Potrafi bronić swojego zdania i wbrew pozorom umie zadbać o siebie. Może mieć męża, dzieci i spełniać się na każdym polu.