Ubezpieczenie OC skutera

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w skrócie OC dotyczy nie tylko samochodów ciężarowych oraz osobowych, ale wszystkich pojazdów, które posiadają tablice rejestracyjne, czyli również skutery, motocykle.

Chociaż większości kierowcom jednośladów wydaje się, że ubezpieczenie OC ich nie dotyczy są w błędzie i muszą wiedzieć, że może ich spotkać taka sama kara za brak aktualnej polisy jak wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

Ceny ubezpieczeń za polisy OC są różne w zależności od tego, jaki staż posiada kierowca, jakim pojazdem jeździ, czy miał już wcześniej polisę o konkretnego ubezpieczyciela, czy posiada zniżki lub posiada więcej pojazdów, jaki to rodzaj pojazdu.

Podobnie jest również z karami nakładanymi na właścicieli, którzy nie posiadają ubezpieczenia OC jest to część lub wielokrotność minimalnego wynagrodzenia brutto, od kilkuset do kilku tysięcy złotych brutto.

Cała rzecz ubezpieczenia nie jest ważna tylko z punktu widzenia kar, ale przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo uczestników ruchu jak również ich zabezpieczenia w sytuacji kolizyjnej, kiedy kierowca na jego skutek będzie miał kosztowne uszkodzenia samochodu lub spowodował wypadek uszkadzając inny pojazd.

Według kalkulatorów dostępnych w Internecie najbardziej atrakcyjną ofertę posiada PZU, które posiada ogromne doświadczenie w materii wszelakich ubezpieczeń.

Każdy ubezpieczyciel oferuje dodatkowe ubezpieczenia najpopularniejszymi są AC oraz Assistance, które nie są obowiązkowe, ale często okazują się bardzo przydatne.