Wanny o różnych kształtach

Jeśli planujesz wyposażyć swoją łazienkę w wannę, musisz zdecydować się na jej kształt. Wybór wanny będzie uzależniony także od wielkości łazienki i powierzchni, którą zamierzasz poświęcić na wyposażenie. Na rynku dostępne są między innymi wanny prostokątne, owalne, okrągłe i trójkątne.

Klasyczne wanny mają najczęściej kształt prawie prostokątny. Prawie, bo są lekko zaokrąglone. Wyróżnia je prostota i praktyczność.

Podobne do klasycznych wanien są wanny o owalnym kształcie. Bardzo dobrze prezentują się owalne wanny wolnostojące, ale takie wymagają raczej dużych powierzchni. Jeśli masz dużą łazienkę, możesz skusić się na taką wannę, która z pewnością doda pomieszczeniu wyjątkowego klimatu.

Sporo przestrzeni wymagają także wanny okrągłe. Są to zazwyczaj duże wanny, które pomieszczą więcej niż jedną osobę. Wanny o trójkątnym kształcie to wanny narożne.

Dostępne są w symetrycznych i niesymetrycznych wariantach. Takie wanny charakteryzują się wygodą i często wyposażone są w miejsce do siedzenia.