Wybór odpowiedniej baterii wannowej

Wanna to jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Nie wystarczy wybrać odpowiedniego modelu wanny, ponieważ trzeba jeszcze zastanowić się nad pasującą do niej baterią. Dostępne są różne typy baterii wannowych, które spełniają inne funkcje.

Wśród bogatej oferty wyróżniamy baterie ścienne, które mocuje się na powierzchni ściany. Baterie te dzielimy na jednouchwytowe, gdzie jeden uchwyt odpowiada za siłę i temperaturę wody oraz dwuuchwytowe, gdzie następuje rozdział na zawór wody ciepłej i zawór wody zimnej. Natomiast w przypadku baterii podtynkowych, mechanizm baterii chowa się pod tynkiem.

Widać jedynie zawory i ujście wody. Dobrze sprawdzą się przy większych wannach. Dzielą się na jednouchwytowe, dwuuchwytowe i termostatyczne.

Baterie termostatyczne charakteryzują się głowicą termostatyczną, która reguluje dopływ wody. Jednym pokrętłem należy ustawić pożądaną temperaturę, a drugim odkręcić wodę. Bateria termostatyczna sama decyduje o temperaturze lejącej się wody.

Baterie stojące montuje się na jednym brzegu wanny. Z kolei baterie wielootworowe mocowane są na obudowie lub na brzegach wanny. Sprawdź zawór oddechowy