Na co zwrócić uwagę przy wyborze niani elektronicznej?

www.primacharter-va.pl

Opiekując się dzieckiem, zwłaszcza małym, nie trzeba stronić od innowacji. Nowoczesne technologie mogą stanowić cenną pomoc dla każdego, kto będzie zajmował się niemowlakiem i jednocześnie chciał, aby ta opieka miała kompleksowy charakter. Nieprzypadkowo dużym uznaniem wśród rodziców cieszą się nianie elektroniczne – wybierane przez nich coraz częściej. To bardzo praktyczne akcesoria, jakie są łatwe w obsłudze, a w określonych sytuacjach potrafią wręcz zaważyć na zdrowiu, a nawet życiu dziecka. Dzięki nianiom można mieć stałą kontrolę nad tym, co u dziecka słychać. Oznacza to, że w razie pojawienia się płaczu czy wystąpieniu jakichkolwiek innych problemów rodzic może natychmiast pojawić się przy łóżeczku celem interwencji – Sklep Bikeovo.

Niania elektroniczna – jakie typy są dostępne w sprzedaży?

Generalnie osiągalne dziś nianie można podzielić na dwie kategorie – te, które mają kamerę i te, które ograniczają się wyłącznie do transmisji audio. Żeby było jasne – czasami dźwięk wystarczy w zupełności, aby dać rodzicom odpowiedni wgląd w to, co u dziecka się dzieje. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że kamera to pewne dodatkowe możliwości. Część oferowanych niani posiada nie tylko sam moduł kamery, ale także zintegrowane diody podczerwieni. Pozwalają one całkiem wyraźnie widzieć dziecko i jego bezpośrednie otoczenie nawet w kompletnych ciemnościach. Dobrej klasy niania elektroniczna coraz częściej może łączyć się z naszym smartfonem.

Pozwala na to z reguły specjalnie opracowana i powiązana z urządzeniem aplikacja mobilna.

Unikalne funkcje i przeznaczenia niani elektronicznych

Najbardziej zaawansowane modele mogą sprawdzić się nie tylko jako pomoc przy opiece nad dzieckiem, ale wręcz jako całkiem skuteczny mini zestaw monitoringu. Czasami jakość przesyłanego obrazu i dźwięku jest zaskakująco wysoka. W przypadku części urządzeń istnieje też możliwość zapisywania obrazu z dźwiękiem na kartę pamięci SD lub też w chmurze. Jeśli niania elektroniczna pozwala, można korzystać z niej jak z kamery IP i uzyskiwać podgląd sytuacji w domu o każdej porze dnia i nocy. Oznacza to, że da się taki sprzęt wykorzystać również inaczej niż pierwotnie zakładał jego producent.